tanie przeprowadzki

Tanie przeprowadzki – jak zmniejszyć koszt przeprowadzki do innego miasta

Przeprowadzasz się na drugą stronę polski? Próbujesz dowiedzieć się, w jaki sposób przeprowadzić się tak tanio, jak to możliwe? Oto kilka strategii, które pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze na przeprowadzce. Dzięki temu artykułowi tanie przeprowadzki przestaną być tajemnicą 🙂

Wynajmij transport

Wyeliminuje to wszystkie koszty związane z pakowaniem, przenoszeniem i rozpakowywaniem przez kogoś innego. Wystarczy wynająć jadącą ciężarówkę, pokryć koszty paliwa i podróży, a wszystko gotowe. Firmy przeprowadzkowe np. http://metrans-wro.pl oferują usługę przeprowadzki z kierowcą. Jest ona znacznie tańsza od standardowej przeprowadzki.

Użyj przyczepy towarowej

Jeśli masz bardzo mało rzeczy do przewożenia, to tania przeprowadzka najlepiej sprawdzi się, jeśli zrobisz to samodzielnie. Wynajmij przyczepę do Twojego samochodu (jeśli ten posiada hak). Zajmij się pakowaniem i rozpakowywaniem samodzielnie.

Kartony – małe/duże wydatki

kartony do przeprowadzki

Kartony i taśma pakowa są szokująco drogie, gdy potrzebujesz wystarczająco dużo, aby spakować cały dom. Tanie przeprowadzki to nie tylko niska cena w firmie przeprowadzkowej, to też dbałość o inne opłaty. Obniż koszty, znajdując bezpłatne źródła kartonów, folii bąbelkowej. Następnie kup dużą paczkę taśmy. Cokolwiek robisz, nie kupuj materiałów do pakowania bezpośrednio od firmy przeprowadzkowej. Może to być wygodne, ale jeśli to zrobisz, zapłacisz za nie o wiele więcej.

Przeprowadzka w odpowiednim terminie

Od maja do września jest szczytowym sezonem przeprowadzek, co sprawia, że ​​jest to najdroższa pora roku. Najgorzej jest pod koniec miesiąca. Jeśli data przeprowadzki jest elastyczna, spróbuj zaplanować przeprowadzkę na pewien okres od października do kwietnia. Aby zaoszczędzić jeszcze więcej, celuj w połowie tygodnia i w połowie miesiąca. Firmy przeprowadzkowe nie będą tak zajęte, więc stawki będą o wiele bardziej konkurencyjne i będzie dostępnych więcej opcji.

Zmniejsz swój ładunek

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się poradzić sobie z przeprowadzką, czy też zlecisz to komuś innemu, wydasz o wiele mniej, jeśli poświęcisz czas na oczyszczenie i pozbycie się rzeczy, których już nie potrzebujesz. Na nowym mieszkaniu będziesz mieć lodówkę? Jeśli tak to, zamiast transportować lodówkę nie lepiej ją zostawić? Sprzedaj na olx, to co jest zbędne. Następnie przeznacz pieniądze, które zarobisz na przeprowadzkę, albo remont.

Upewnij się, że rozumiesz, na co się zgadzasz

Przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy upewnij się, że rozumiesz wszystkie związane z tym opłaty oraz sposób, w jaki będzie przeprowadzany każdy krok przeprowadzki. Jak zostaną obliczone koszty? Czy wnioskodawca zleci całość lub część przeprowadzki osobie trzeciej?

Zdobądź wszystkie rabaty, jakie możesz

Wiele firm przeprowadzkowych, oferuje rabaty. Zapytaj każdą rozważaną firmę, czy oferują jakieś zniżki.

Nie daj się oszukać na bardzo tanie przeprowadzki

Jeśli otrzymujesz stawkę od kilku firm przeprowadzkowych, a jedna jest znacznie niższa niż pozostałe, bądź ostrożny. Nie musisz rozmawiać ze zbyt wieloma osobami, aby usłyszeć koszmarne historie o ludziach, którzy uszkodzili, zgubili swoje rzeczy.

Śledź swoje ruchome wydatki

Przeprowadzasz się do pracy? Pamiętaj, aby zachować wszystkie rachunki z przeprowadzki, jeśli pracodawca zgodził się pokryć koszty przeprowadzki.