transport lodówki

Transport lodówki na leżąco

Czy możesz przewieźć lodówkę w pozycji leżącej? – Odpowiadamy na to pytanie w tym artykule.

Przeprowadzka może być stresującym czasem, wszyscy musimy to robić na pewnym etapie, a niektóre częściej niż inne. Niezależnie od tego, czy jest to krótka przeprowadzka do sąsiedniego miasta, czy też na drugą stronę Polski, często pada pytanie. Czy można przewozić lodówkę na leżąco? Jaka pozycja jest najlepszym sposobem na bezpieczny transport lodówki. Czy to obojętne czy transportuję lodówkę w pozycji pionowej lub w pozycji leżącej?


Do napisania artykuły zainspirował mnie tekst “Czy lodówkę można przewozić na leżąco” artykuł nie wyczerpywał wszystkich więc postanowiłem napisać moją wersję.

Jak przewieźć dużą lodówkę?

Niektórzy twierdzą, że podczas przenoszenia lodówki można transportować ją na leżąco, inni przysięgają, że należy zawsze transportować w pozycji pionowej. Jeśli ten dylemat nie był wystarczająco mylący, jest też coś, co należy zrobić po przeniesieniu lodówki do nowego domu: czy nie musisz pozostawiać urządzenia na kilka godzin przed ponownym włączeniem?

Co najważniejsze, z technicznego punktu widzenia, lodówki i zamrażarki niektórych firm należy zawsze transportować w pozycji pionowej. Powodem tego jest to, że wspornik sprężarki jest przeznaczony do pochłaniania wibracji ze sprężarki, gdy lodówka jest włączona i znajduje się w pozycji pionowej. Dlatego, jeśli urządzenie jest transportowane poziomo, drgania występujące podczas transportu powodują boczne obciążenie wspornika, potencjalnie powodując uszkodzenie lodówki.

Więc co robisz po przeniesieniu lodówki do nowego domu, czy włączasz lodówkę (lub zamrażarkę) zaraz po przyjeździe? Po raz kolejny w Internecie można znaleźć wiele sprzecznych poglądów. W przypadku urządzeń niektórych urządzeń odpowiedź jest krótka i słodka: Tak, z przyjemnością usłyszysz, że możesz ponownie włączyć urządzenie po transporcie!

Kilka wskazówek

Jeśli przenosisz się z jednego piętra na drugie, to jest proste, nie musisz się zbytnio angażować, oprócz odłączenia urządzenia i przekonania kilku kolegów, aby ci pomogli, wystarczy, że ponownie je włączysz i włączysz.

Porady dotyczące transportu urządzeń na większą odległość wymagają nieco więcej wysiłku (jeśli chcesz aby lodówka przeżyła transport). Oto porady:

  • Najlepiej opróżnić zawartość lodówki. Wiemy jednak, że ma to sens, jeśli jesteś winny, że tego nie robisz, wiesz, co będzie dalej.
  • Odłącz urządzenie od zasilania i rozmroz przedziały zamrażarki.
  • Ostrożnie wyczyść urządzenie środkiem czyszczącym o neutralnym pH, takim jak woda, z odrobiną detergentu do prania. Ostrzeżenie: zdecydowanie odradzamy czyszczenie urządzenia za pomocą octu, jak to często zaleca się w Internecie, ponieważ zawarte w nim kwasy mogą uszkodzić plastikowy pojemnik wewnętrzny.
  • Wyjmij szklane półki i upewnij się, że są starannie zapakowane do transportu.
  • Najlepiej owinąć urządzenie kocami lub folią, aby uniknąć zarysowań.
  • Zabezpiecz urządzenie paskami, aby się nie przewróciło.
  • Zakleić drzwi urządzenia, aby zapobiec ich otwarciu podczas transportu.
  • Jeśli to możliwe, chroń urządzenie przed silnymi wibracjami.
  • W miejscu docelowym użyj poziomicy, aby optymalnie zmienić położenie urządzenia.

Postępuj zgodnie z powyższymi zaleceniami, a zanim się zorientujesz, będziesz cieszyć się chłodnym napojem, podziwiając swoje nowe otoczenie 😉