remont

Tanie remontowanie – 6 wskazówek, jak remontować z małym budżetem

Tanie remontowanie nie musi oznaczać niższej jakości. Istnieje kilka łatwych sposobów na remont domu czy mieszkania z ograniczonym budżetem bez uszczerbku dla jakości i wykończenia. Odejmując część pracy samodzielnie i robiąc zakupy, możesz znacząco wpłynąć na zmniejszenie kosztów remontu. Nie tylko zaoszczędzisz znaczną kwotę, ale też zwiększysz wartość swojej nieruchomości. Oto nasze porady dotyczące remontu domu czy też remont mieszkania z ograniczonym budżetem.

tani remont domu

Tanie remontowanie praktyczne wskazówki

 1. Zaangażuj się w pracę

  Jeśli możesz, ściągnij szafki, zeskrob tapetę i usuń płytki, moższ samemu zrobić malowanie ścian, albo położyć panele. Może to zaoszczędzić kilka dni pracy fachowców. Fachowcom trzeba zapłacić. Twoja praca pomóż obniżyć koszty remontu. Uwaga nie zaburzaj murów ani nie wykonuj żadnych prac, o których nie masz pewności – pozostaw coś technicznego ekspertom!

 2. Zaplanuj wszystko

  Dobrze zaplanowany projekt i szczegółowy budżet pomogą kontrolować koszty, ale także zidentyfikować obszary, na których można zaoszczędzić. Budżety remontowe powinny poprzedzać nawet mały remont mieszkania.

  Posiadanie szczegółowego planu pracy pozwoli również uniknąć nadmiernych wydatków, co jest zbyt powszechne. Jeśli wybrałeś wszystko z wyprzedzeniem i szczegółowo zaplanowałeś pracę, mniej prawdopodobne jest, że zostaniesz obciążony dodatkowymi kosztami podczas realizacji projektu.

 3. Oszczędzaj podczas zakupów

  Możesz naprawdę zaoszczędzić na przedmiotach, takich jak zakup mebli, dywanów, doborze płytek. Jeśli jesteś przygotowany na zakupy. Poszukaj tańszych alternatyw, gdy kupujesz materiały budowlane np. do łazienki. Sprawdzaj ceny w wielu sklepach budowlanych. Nie bój się zaciągać informacji w obsłudze klienta. Kupuj z głową, często tak możesz uciąć wiele zbędnych kosztów.

 4. Kupuj używane rzeczy

  Moda na odzyskane materiały jest teraz tak popularna, więc odwiedź pchli targ, zobacz ogłoszenia na olx albo innym lokalnym portalu. Dzięki takim produktom możesz mieć w domu niepowtarzalny styl, a jednocześnie zaoszczędzisz na remoncie kilka tysięcy złotych.

 5. Zmierz wszystko dwa razy

  Możesz łatwo przekroczyć wydatki, nie zajmując czasu na mierzenie i kupowanie niewłaściwego produktu. Upewnij się, że ktoś sprawdzi dwukrotnie Twoje pomiary – kosztowne błędy obejmują zamówienie niewłaściwej wielkości kabiny prysznicowej lub szafki łazienkowej oraz nadmierne zamówienie na farby i płytki.

 6. Prosty projekt

  Wybierz standardowe rozmiary w elementach takich jak okna i drzwi. Indywidualne style i kolory zwiększą koszty. Ceny indywidualnych projektów są znacznie wyższe. Dlatego warto wybrać prosty projekt i użyć standardowych materiałów.

Jak oszczędzać robiąc remont mieszkania, jakie usługi należy zlecić?

Tanie remontowanie, a kreatywność

Remont domu może być kosztowny, gdy przeprowadzasz się, aby uczynić go luksusowym miejscem z komfortem i stylem. Utrzymanie ograniczonego budżetu podczas procesu przebudowy wymaga zatem więcej niż ogólnych koncepcji dotyczących renowacji domu. Musisz wziąć pod uwagę wiele czynników, aby uniknąć wydawania zbyt dużych kwot poza limit budżetu. Tutaj przydaje się kreatywność i zaradność.