Przekształcenie domu w wysokiej jakości pensjonat

Przekształcenie domu w wysokiej jakości pensjonat

Od czasu powstania platform takich jak Airbnb coraz więcej osób zamienia swoje domy w pensjonaty. Nawet jeśli masz tylko jeden wolny pokój do wynajęcia, nadal możesz zarobić zdrowy drugi dochód, zapraszając ludzi do swojego domu. Prawdopodobnie poradzisz sobie szczególnie dobrze, jeśli mieszkasz w pobliżu turystycznego hotspotu lub dobrych połączeń komunikacyjnych.

Chociaż internet sprawił, że jest to bardziej opłacalna opcja niż kiedykolwiek wcześniej, nadal musisz wziąć pod uwagę wiele kwestii. Musisz uporządkować wystrój pokoju (pokojów), wziąć pod uwagę czynniki logistyczne i zacząć budować pozytywną reputację. Oto kilka najważniejszych wskazówek, które możesz zastosować, jeśli chodzi o przekształcenie domu w wysokiej jakości pensjonat.

Zrób swoje badania

Zanim zrobisz cokolwiek innego, warto zbadać, jak duży jest rynek dla pensjonatów w Twojej okolicy. Jeśli nie mieszkasz w szczególnie pożądanym obszarze, znacznie trudniej będzie Ci osiągnąć zysk. Jeśli jednak mieszkasz w miejscowości o dużej liczbie turystów, powinno być dość oczywiste, że będziesz w stanie znaleźć gości. W przeciwnym razie możesz mieszkać w dobrze zapowiadającym się obszarze, a zatem będziesz mieć mniejszą konkurencję. Pod wieloma względami jest to idealna sytuacja.

Ulepsz swoje pokoje

Zanim opublikujesz swój pensjonat online i spróbujesz uzyskać rezerwacje, powinieneś ulepszyć swoje pokoje poprzez renowację i dekorację . Chociaż nie chcesz, aby pokoje wyglądały inaczej niż reszta domu, nadal chcesz, aby wyglądały świeżo i nowocześnie, zapewniając jednocześnie wiele udogodnień. Najwyższej jakości łóżko i materac powinny być Twoim punktem wyjścia. Gdy już to masz, będziesz chciał wyposażyć go w piękną pościel i kołdry. Teraz, gdy masz już podstawowe elementy, możesz dodać praktyczne udogodnienia, w tym suszarki do włosów, klimatyzację i telewizor. Jeśli dążysz do prawdziwego high-endowego doświadczenia, zawsze docenisz minibar i ekspres do kawy.

Wybierz Cenę dla Gości

Gdy masz już wszystkie pokoje gotowe i gotowe do pracy, nadszedł czas, aby zastanowić się, ile zamierzasz je wycenić. Ponieważ dopiero zaczynasz, nie będziesz mieć żadnych recenzji klientów, które mogą pomóc w przyciągnięciu pierwszych gości. Tak więc, na początek, prawdopodobnie będziesz chciał wycenić swoje sypialnie nisko, aby przyciągnąć gości. Jednak nadal musisz ustawić kurs, po którym możesz wygodnie osiągnąć zysk. Zawsze warto sprawdzić, co robią Twoi konkurenci, aby dać sobie ogólną wskazówkę. Jeśli okaże się, że nie przyciągasz rezerwacji tak szybko, jak chcesz, być może ustawiłeś zbyt wysoką cenę.

Zdrowie i bezpieczeństwo

Chociaż masz nadzieję, że Twój dom jest już bezpiecznym środowiskiem, teraz, gdy przyjmujesz gości, musisz upewnić się, że spełnia określone standardy. Alarmy przeciwpożarowe i drzwi przeciwpożarowe powinny być na pierwszym miejscu, ale warto też pomyśleć o takich rzeczach jak alarm czadu i kompletna apteczka. Jeśli zamierzasz zapewnić swoim gościom śniadanie, musisz przestrzegać wytycznych dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa żywności.

Marketing i reklama

Jednym z najtrudniejszych aspektów zakładania pensjonatu jest marketing i reklama . Musisz zdecydować, czy chcesz umieścić dane miejsce wyłącznie na platformie takiej jak Airbnb, czy też pójdziesz inną ścieżką. Być może zdecydujesz się zarejestrować swoją nieruchomość w lokalnej organizacji turystycznej, co pomoże jej wyglądać bardziej autentycznie i oficjalnie. Alternatywnie możesz zająć się wszystkim samodzielnie, zakładając stronę internetową i prowadząc własne strony w mediach społecznościowych. Możesz także przejść do tradycyjnych kanałów marketingowych, takich jak drukowanie ulotek, które można rozpowszechniać w pobliskich firmach, takich jak kawiarnie, bary i restauracje.

Na własną rękę czy pracownicy?

Jeśli masz już pracę na pełen etat, może to skończyć się dużym wyzwaniem, aby samodzielnie prowadzić pensjonat bez żadnej pomocy z zewnątrz. Sprzątacz jest najbardziej oczywistym pracownikiem, którego chcesz zatrudnić jako pierwszy, ale możesz również zatrudnić szefa kuchni śniadaniowej, jeśli oferujesz tę usługę. Oprócz osób, które zatrudniasz na stałe, możesz również chcieć pozyskać pracowników, którzy pomogą Ci w jednorazowych zadaniach, takich jak tworzenie strony internetowej. Możesz jednak oczywiście dużo zaoszczędzić, jeśli sam zajmiesz się wszystkim.

Ustal swoją reputację

Reputacja, którą zbudujesz w ciągu pierwszych kilku tygodni i miesięcy po otwarciu, może zrujnować lub zepsuć Twój pensjonat. Musisz więc bardzo ciężko pracować, aby zachęcić do tych pozytywnych recenzji. Jedną z najważniejszych rzeczy jest komunikacja. Jeśli Twoi goście mają problem z danym miejscem, powinieneś zachęcić ich do omówienia go osobiście, zamiast czekać na pozostawienie negatywnej recenzji online, ponieważ może to być bardzo szkodliwe dla Twojej firmy. Im więcej pięciogwiazdkowych recenzji zdobędziesz, tym lepszą pozycję zajmiesz, jeśli chodzi o przyciąganie gości.

Plany przedłużenia

Jeśli zacząłeś cieszyć się pewnym sukcesem, ale masz tylko ograniczoną ilość miejsca, możesz rozważyć przekształcenie innego pokoju w sypialnię lub nawet dobudowanie do swojego domu. Im więcej sypialni masz do zaoferowania, tym szybciej będziesz w stanie wygenerować zysk. Ważne jest, aby dowiedzieć się, czy potrzebujesz pozwolenia na budowę przed przedłużeniem, ponieważ nie chcesz znaleźć się w przypadku naruszenia prawa.