Po włączeniu klimatyzacji leci ciepłe powietrze

Dlaczego Twoja klimatyzacja wieje ciepłym powietrzem? Co zrobić, gdy klimatyzacja grzeje zamiast chłodzić?

Z klimatyzatora leci ciepłe powietrze. Co robić?

Jeśli kiedykolwiek doświadczyłeś wilgotnego i ciepłego lata w mieszkaniu ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest klimatyzacja, która wdmuchuje gorące powietrze i parę wokół domu.

Chociaż możesz szukać alternatyw bez dotykania termostatu, łatwo jest znaleźć kilku winowajców (i łatwe rozwiązania) dla tego parnego powietrza wewnętrznego. Oto lista problemów związanych z klimatyzacją i rozwiązań dotyczących gorącego powietrza w domu.

Zatkany filtr powietrza

Słaby przepływ powietrza powoduje szereg problemów z klimatyzacją, w tym zanieczyszczenia i brud krążące w całym domu. Takie nagromadzenie w zatkanym filtrze powietrza prowadzi do zmniejszenia chłodzenia, a także alergii i astmy.

Wymieniaj filtr powietrza regularnie, mniej więcej raz w miesiącu. Sprawdź również jednostkę zewnętrzną pod kątem ścinków trawy i innych naturalnych zanieczyszczeń w płetwach, które można wyczyścić miękką szczotką.

Kurz

Zakurzone cewki parownika na wewnętrznej jednostce klimatyzacyjnej zakłócają zdolność klimatyzacji do chłodzenia domu, co może spowodować, że urządzenie zacznie wydmuchiwać gorące powietrze.

Wyczyść wnętrze klimatyzatora, postępując zgodnie z naszym krótkim zestawem instrukcji:

  • Wyłącz klimatyzator na termostacie.
  • Odłączyć zasilanie elektryczne od centrali wentylacyjnej.
  • Zdemontować panel dostępu do cewki parownika za pomocą klucza nasadowego.
  • Przedmuchaj sprężone powietrze przez cewki.
  • Oczyść je miękką szczotką (co powinno być wykonywane co 3 do 4 miesięcy w celu konserwacji) lub użyj piankowego środka czyszczącego do miski ściekowej.

Zasilanie

Przełącznik zasilania został przypadkowo wyłączony lub wtyczka jest poluzowana na skraplaczu zewnętrznym. Mimo że wentylator wewnętrzny może nadal działać, system nie chłodzi powietrza.

Podłącz urządzenie z powrotem lub ponownie włącz przełącznik. W tym przypadku, jeśli masz pompę ciepła, sprawdź ustawienia termostatu, aby upewnić się, że system HVAC jest ustawiony na „chłodzenie”, a nie „ogrzewanie” i że przełącznik wentylatora jest ustawiony na „auto”.

Utrata zdolności chłodzenia

Twój system nadal wydmuchuje gorące powietrze, co oznacza, że ​​stale traci zdolność chłodzenia. To (wraz z uszkodzeniem, pogorszeniem jakości i / lub błędem instalacji) powoduje poważny i toksyczny czynnik chłodniczy.

Jeśli masz starszy klimatyzator z tym problemem, mogą wystąpić wycieki Freonu, co prowadzi do całkowitego zatrzymania chłodnego powietrza.

Możesz sprawdzić, czy nie ma wycieków, sprawdzając, czy na przewodach miedzianych czynnika chłodniczego jednostki wewnętrznej nie ma lodu. Jeśli znajdziesz lód, natychmiast skontaktuj się z profesjonalistą . Będą albo ładować, albo wymieniać twój czynnik chłodniczy.