Lodówka w kuchni – 4 istotne kwestie przy planowaniu kuchni

Jeśli chodzi o kuchnię, istnieje kilka głównych urządzeń, które składają się na kuchnię. Co najmniej piekarnik, płyta kuchenna, piekarnik i lodówka – bez nich nie mogłaby być strefa przygotowywania posiłków. Przy ustawianiu piekarnika, płyty kuchennej i zasięgu, decyzja jest często dość prosta – zasięg jest powyżej płyty kuchennej, która często znajduje się nad piekarnikiem lub w niewielkiej odległości.

Ale co z lodówką? Gdzie jest najlepsza pozycja i czy są jakieś inne względy, jeśli chodzi o projektowanie kuchni? Włożyliśmy czapki myślowe i wymyśliliśmy sześć punktów związanych z designem, wydajnością energetyczną i wygodą, jeśli chodzi o umieszczenie lodówki.

Źródła ciepła

Źródła ciepła, takie jak piekarniki, grzejniki, a nawet bezpośrednie światło słoneczne mogą wpływać na efektywność energetyczną lodówki i potencjalnie skracać jej żywotność. Pod wpływem ciągłego ciepła lodówka będzie musiała częściej pracować, aby utrzymać odpowiednią temperaturę wewnętrzną. Lodówki nigdy nie powinny być umieszczane bezpośrednio przy źródle ciepła lub w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez długi czas.

Z rozmieszczeniem piekarników i lodówek świetnie sobie radzą firmy oferujące catering na imprezy.

Stół

Bliskość stołu z dużą dostępną przestrzenią. Pozwoli to na szybkie ładowanie artykułów spożywczych, co oznacza, że ​​drzwi są otwarte przez krótszy czas, a podczas zbierania składników do przygotowywania posiłków można łatwo chwycić to, co jest wymagane, i szybko położyć na ławce. Im krótszy czas otwarcia drzwi, tym mniejszy wpływ na zmiany temperatury w lodówce lub zamrażarce.

Stół kuchenny to nie tylko miejsce wspólnych posiłków, ale też przestrzeń gdzie możesz wyciągać i segregować zakupy przed włożeniem do lodówki,

Drzwi lodówki

Zawias lewy czy prawy? W przypadku zakupu lodówki z zawiasami tylko z jednej strony, drzwiczki powinny być nawiasowane z boku, w którym zawartość będzie najłatwiej dostępna, gdy drzwi są otwarte. Na przykład: jeśli lodówka znajduje się po prawej stronie ławki, należy ją ustawić na zawiasach z prawej strony, aby otwierała się z zawartością znajdującą się najbliżej ławki i do przestrzeni kuchennej. Jeśli w takich okolicznościach masz lodówkę z zawiasem po lewej stronie, zablokujesz wygodny dostęp do ławki.

Wentylacja

Wentylacja. Wszystkie lodówki wymagają do pewnego stopnia wentylacji – rodzaj wentylacji (tylna, przednia, wbudowana itp.) Będzie dyktował wymagania dotyczące wentylacji. Jeśli lodówka nie ma odpowiedniej wentylacji, sprężarka pracuje w sposób ciągły z powodu gromadzenia się ciepłego powietrza, co wpłynie na żywotność urządzenia.