Jak bezpiecznie transportować samochody osobowe z zagranicy?

Zakup samochodu za granicą to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce zdobyć pojazd w dobrym stanie za przystępną cenę. Wiąże się jednak z tym pewne wyzwanie, a mianowicie sprowadzenie auta do Polski. Można to zrobić samodzielnie lub skorzystać z pomocy profesjonalistów. Który wybór będzie najlepszy i najbardziej opłacalny? Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać wszystkie za i przeciw obu rozwiązań.

Samodzielny transport samochodu z zagranicy

Część nabywców decyduje się na wzięcie sprawy w swoje ręce. Wówczas mają przed sobą dwie opcje: wynajęcie autolawety, którą będą obsługiwać, lub zabranie w podróż ze sobą kogoś, kto na miejscu przesiądzie się do drugiego samochodu.

Pierwsza możliwość wymaga jednak doświadczenia w obsłudze autolawet, a ponadto naraża na dodatkowe koszty związane z wypożyczeniem maszyny. Druga jest ekonomiczniejsza, ale zadziała jedynie wtedy, gdy zakupiony samochód ma ważne tablice celne oraz przegląd, a także wykupione ubezpieczenie. Ponadto w obu przypadkach istnieje ryzyko, że podczas podróży samochód ulegnie wypadkowi czy niewielkim usterkom.

Pomoc firmy w przewozie samochodów osobowych

W związku z opisanymi wyżej zagrożeniami większość kupujących decyduje się na skorzystanie z oferty fachowców. Firmy transportowe dysponują specjalnie w tym celu przystosowaną flotą autotransporterów: od małych autolawet, aż do pokaźnych rozmiarów lory. Dzięki temu optymalizują przewóz samochodów osobowych zarówno pod względem finansowym, jak i czasowym. Zamówiony za granicą pojazd jest w stanie pojawić się u klienta w ciągu zaledwie kilku, najpóźniej kilkunastu dni roboczych. Oczywiście pod warunkiem, że skorzysta się z oferty profesjonalistów.

Jak rozpoznać profesjonalnego przewoźnika?

Przed zleceniem transportu auta z zagranicy warto dobrze przyjrzeć się przedsiębiorstwom zajmującym się spedycją międzynarodową. Na samym początku należy sprawdzić, czy dysponują flotą wyposażoną w niezbędne zabezpieczenia, takie jak:

  • najazdy,

  • podnośniki hydrauliczne,

  • pasy mocujące,

  • plandeki,

  • maty ochronne.

Na tej podstawie łatwo wywnioskować, czy przewoźnik przykłada dużą uwagę do bezpiecznego transportu aut z zagranicy. Profesjonalne firmy transportowe posiadają wykupione ubezpieczenie obejmujące transportowane samochody. Istotnym faktem jest to, że ubezpieczenie powinno dotyczyć zarówno aut nowych, jak i używanych lub uszkodzonych. Dodatkowym atutem będzie posiadanie monitoringu na placach załadunkowych oraz dokumentacja fotograficzna przewożonych samochodów.

Równie ważne jest to, co można byłoby określić jako jakość obsługi klienta. Dobrym przykładem jest realizacja usługi w systemie dostaw Door2Door, czyli dostawa zamówionego auta prosto pod wskazany adres. Jako priorytet firma spedycyjna powinna też traktować terminowość zleceń, co można zweryfikować na podstawie opinii zamieszczanych w internecie.

Komu zlecić transport samochodów osobowych?

Wszystkie wspomniane wcześniej wymagania spełnia firma Ambro Logistics. Wyróżnia się nie tylko wieloletnią obecnością na rynku, ale też pełnym profesjonalizmem w międzynarodowej spedycji. Swoją działalnością obejmuje Wielką Brytanię, Irlandię, Francję, Włochy, kraje Beneluksu oraz Niemcy.

Klienci zyskują więc pewność, że transport samochodów osobowych przebiegnie bezpiecznie niezależnie od odległości, która dzieli ich od wymarzonego pojazdu. Zachęcamy wobec tego do skontaktowania się ze specjalistami Ambro Logistics, by ustalić szczegóły współpracy.