Car Sharing coraz popularniejszy w Wielkopolsce! Jak to działa?

Poznań o to jedno z największych miast w Polsce, a zarazem stolica województwa wielopolskiego. Słynie z bogatej oferty kulturalnej, artystycznej i edukacyjnej – nic dziwnego, że chętnie wybierany jest jako cel turystyczny, ale i miejsce do życia. Goście i mieszkańcy miasta coraz częściej zastępują własne samochody pojazdami wynajmowanymi na kilometry. Dlaczego to taka popularna usługa? Poznaj jej fenomen!

Czy zawsze musisz kupować samochód?

Możliwość korzystania z samochodu zapewnia znaczny komfort poruszania się po dużym mieście. Nie martwi cię wówczas rozkład jazdy autobusów miejskich, jednak rodzą się inne obowiązki, np. regularne przeglądy czy napraw serwisowe. Jeśli samochód jest ci potrzebny okazjonalnie, nie musisz inwestować we własny pojazd – usługa car sharingu cieszy się rosnącą popularnością w całym kraju, również w Wielkopolsce.

Jeśli interesuje cię tzw. auto na kilometry, Poznań to miasto, w którym działa kilka operatorów takiej usługi, m.in. Panek CS.

Car Sharing – szybko, komfortowo i bez zbędnych formalności

Wypożyczalnie samochodów w Wielkopolsce pozwalają na długoterminowy wynajem pojazdu, ale także samochód na kilometry. Co to dokładnie oznacza? Za pomocą aplikacji mobilnej wybranego operatora rezerwujesz najbliższy zaparkowany pojazd odpowiadający twoim potrzebom. Pamiętaj, że od chwili rezerwacji masz 10 minut, aby dotrzeć do samochodu i go otworzyć – również zdalnie.

Co do zasady, punkt odbioru i zwrotu samochodu zwykle nie muszą być takie same. Wyjątkiem są szczególne adnotacje przy konkretnym modeli auta. Do założenia konta i weryfikacji twoich danych potrzebujesz jedynie swojego dowodu osobistego.

Ile kosztuje auto na kilometry w Poznaniu?

Wynajmując u nas samochód, klient nie musi martwić się o polisę ubezpieczeniową – sami ją opłacamy dla każdego pojazdu. Nawet przy krótkoterminowym wypożyczeniu staramy się także o to, aby wynajmujący nie przejmował się ewentualnym serwisem czy brakiem ważnego przeglądu – zaznacza przedstawiciel Panek CS.

Jedyny koszt, jaki ponosisz jako wypożyczający to zatem paliwo za realnie przejechane autem kilometry. Cennik w Poznaniu uwzględnia średnią cenę 1,99 zł za każdy przejechany kilometr. Pamiętaj także o opłacie startowej w wysokości 5,99 zł.