Racibórz — jakie atrakcje warto obejrzeć w tym mieście?

Racibórz to mieścina w regionie śląskim i jedna z dawnych stolic starego Górnego Śląska. Mimo że te tereny kojarzone są przede wszystkim z wydobyciem surowców z ziemi, to w Raciborzu można znaleźć bardzo dużo interesujących miejsc. Mieścina jest rewelacyjnym punktem zarówno na osadzenie się, jak i krajoznawczą wycieczkę. Chcesz znaleźć największe atrakcje i lokale usługowe? Zobacz, w jaki sposób możesz szybko znaleźć piękne budynki, ale też polecane sklepy oraz kawiarnie.

Lista najlepszych lokali w Raciborzu

Miasteczko jest głównym ośrodkiem powiatu raciborskiego, który jest rejonem o charakterze rolniczo-przemysłowym. W samym Raciborzu ogromne znaczenie dla aktywności tej strefy mają zakłady z dziedziny:

  • chemicznej,
  • produkcyjnej,
  • spożywczej,
  • piwowarskiej.

To właśnie w tej mieścinie w jednym z najstarszych browarów początek swój mają tradycje warzenia cenionego piwa. Poza tym mocno powiększają się inne działy przemysłu i usług. Resztę przedsiębiorstw znajdujących się w Raciborzu błyskawicznie możesz znaleźć na stronie: https://e-raciborz.pl/. Wyliczone są tam zarówno różnego rodzaju zakłady, jak i punkty usługowe. Szczególnie warto zaznajomić się z katalogiem banki Racibórz. Wtedy będziesz przygotowany na ewentualne sytuacje.

Racibórz — najbardziej znane atrakcje miejscowości

Racibórz to piękne miasto w regionie śląskim. Leży w zakolu rzeki Odry, niedaleko Rybnika. Jest to niesamowicie roślinne miejsce przyciągające wycieczkowiczów. Szukających atrakcji ludzi kusi nie tylko zjawiskowa zabudowa czy zabytki kościelne, ale także staropolskie tradycje i okazała natura otaczająca miasteczko. W czasie urlopu możesz więc zdecydować się na oglądanie średniowiecznych zamków oraz kaplic, lub zanurzyć się w odpoczynku w towarzystwie roślinności.

Historyczne miejsca, które można obejrzeć w Raciborzu

Jedną z najstarszych atrakcji dla przyjezdnych w Raciborzu jest Zamek Piastowski. Budynek sięga IX. wieku i cechuje się pomieszaniem różnych stylów architektonicznych. Poza zjawiskowym dziedzińcem zwiedzający mogą obejrzeć tam wystawy, posągi, katedry, a także podziemia.

Z wyłączeniem zamku centralnym ośrodkiem Raciborza jest Rynek. Jeszcze w średniowieczu na skwerze stał Ratusz, ale z powodu pożaru wiele budowli została zniszczona. Teraz w centralnym punkcie podziwiać można piękną Kolumnę Maryjną wyrzeźbioną w XVIII wieku. W jednym z rogów Rynku znajduje się również wiekowy kościół rzymskokatolicki pod wezwaniem świętego Jakuba.

Przepiękne tereny zielone w Raciborzu, do których warto się przejść

Odrobinę na północ od miasteczka znajduje się rezerwat Łężczok. Jest to szczególnie czarujący park, który tworzy ostoję dla zwierząt, a przede wszystkim ptaków. Można oglądać je zarówno z molo nad wodą, jak i wieży widokowej. Jest to fenomenalne miejsce na wycieczkę z rodziną.

Atrakcyjnym punktem na terenie Raciborza jest również Arboretum Bramy Morawskiej. Obejmuje zarówno małe ZOO, jak i tzw. Zaczarowany Ogród, w którym postawiono platformę widokową. W okolicy znajduje się kąpielisko kemping i tereny zielone. Racibórz jest więc świetnym kierunkiem, jeśli szukasz odpoczynku w spokoju natury.