transport pralki

Transport pralki

Transport pralki różni się znacznie od podobnych zadań przenoszenia urządzeń gospodarstwa domowego i innych przedmiotów. Cechy konstrukcyjne pralek narzucają dokładniejsze zasady przygotowania i transportu.
W przypadku konieczności dostarczenia nowego samochodu ze sklepu lub z magazynu sprzedawcy bezpośrednio po zakupie, obowiązki zostaną zminimalizowane. Sprzęt zostanie zapakowany i całkowicie gotowy do transportu. Najprostszym rozwiązaniem tego problemu jest wybór niezawodnego przewoźnika lub skorzystanie z usług samego sklepu (z reguły taką sieć oferują hipermarkety sprzętu AGD z dużych sieci). Ale jeśli musisz przeprowadzić się do nowego mieszkania lub zdecydujesz się zabrać stary samochód do kraju, będziesz musiał bardziej ostrożnie podejść do organizacji procesu.

Zleć transport pralki fachowcom np. firmie Metrans, która od lat wykonuje usługi transportowe we Wrocławiu.

Ryzyko – co jest obarczone niewłaściwym transportem pralki

Krótko o konsekwencjach, które mogą wynikać z niepoprawnego podejścia do transportu pralki:
Wyjście ich układu elektronicznego z powodu zwarcia (przyczyną jest wnikanie cieczy).
Uszkodzenie rur i węży.
Uszkodzenie pompy spustowej.
Zerwanie przewodu zasilającego z powodu załamania.
Uszkodzenie amortyzatora.
Uszkodzenie części maszyny – na przykład szuflada na detergent i szuflada na środek kondycjonujący wypadnie i pęknie.
Zarysowania, otarcia, pęknięcia w korpusie pralki lub jej drzwi.

Jak widać, wszystkie te awarie wpływają na wydajność sprzętu. A naprawy mogą być bardzo kosztowne i nie zawsze możliwe. Dlatego przeczytaj poniższe zalecenia, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Etap przygotowawczy

Najlepiej jest zapoznać się z instrukcjami dla twojego modelu urządzenia. Z reguły dokument zawiera szczegółowe zalecenia dotyczące przygotowania maszyny do transportu. Ale jeśli nie jest to możliwe, oto podstawowe kroki. Taka sekwencja działań będzie prawdziwa w prawie każdym przypadku:
Odłączyć urządzenie od prądu.
Zakręcić zawór wody, a następnie odłączyć węże wlotowe i wylotowe wody. Spuścić płyn z węży.
Spuść wodę, która mogła pozostać wewnątrz urządzenia. W tym celu można go lekko przechylić w stronę, w której znajduje się wąż spustowy.
Nie zapomnij również uwolnić filtra odpływowego z wody (jednocześnie usuwając nagromadzone duże zanieczyszczenia i monety) i kuwetę proszkową.
Dokładnie spłucz i wysusz wszystkie wyjmowane części.
Delikatnie skręć węże i przewody i bezpiecznie przymocuj je z tyłu urządzenia za pomocą taśmy montażowej.

Mocowanie bębna

Bęben jest centralną częścią mechanizmu. Po pierwsze, sam w sobie jest kruchy, a po drugie może uszkodzić inne części wewnątrz maszyny podczas transportu z powodu toczenia. Dlatego technologia transportu pralki oznacza konieczność zamocowania bębna. Aby to zrobić, optymalne jest użycie śrub transportowych dostarczonych przez producentów i dostarczanych wraz z wyposażeniem przy zakupie. Po prostu wkręć śruby w przewidziane dla nich otwory na tylnym panelu.
Transport pralki bez śrub transportowych nie jest zalecany. Ale jeśli sytuacja jest beznadziejna, możesz spróbować naprawić bęben za pomocą improwizowanych środków

Opakowanie

Jeśli nadal masz fabryczne pudełko, użyj go. Ale teraz rzadko kiedy ktoś przechowywał fabryczne opakowania z dużych artykułów gospodarstwa domowego przez lata. Dlatego oto prosta instrukcja prawidłowego pakowania urządzenia:
Przygotuj niezbędny materiał opakowaniowy – arkusze gęstej tektury falistej (pudełka można wycinać), folię bąbelkową, narożniki ochronne z poliuretanu, taśmę klejącą.
Umieść pralkę na tekturze falistej.
Chroń rogi za pomocą narożników lub profilu ich poliuretanu. Możesz to naprawić za pomocą taśmy papierowej.
Najpierw owinąć całą maszynę do pisania folią.
Druga warstwa to karton. Powinien całkowicie zakrywać przód, dół i górę urządzenia. Ostrożnie oklej taśmą wszystkie połączenia materiałów opakowaniowych.
Oznacz przednią część markerem: ikona „szklana”, „delikatna” lub „szklana”.

Ładowanie i transport pralki

Niedopuszczalne jest przewracanie lub przechylanie pralki podczas ruchów. Jeśli nie zawsze jest możliwe utrzymanie pozycji ściśle pionowej (na przykład, jeśli zakłada się ręczne zejście po schodach), dopuszczalne jest niewielkie nachylenie do tyłu.
Niektóre modele mogą być dość ciężkie – około 100 kg lub więcej. I w tym przypadku bez specjalnego sprzętu takielowniczego się nie uda. Lepiej nie ryzykować i powierzyć taką pracę profesjonalistom. W końcu maszyna będzie musiała być nie tylko wyjęta z mieszkania, ale także załadowana do pojazdu.
Czy można transportować pralkę leżącą na boku lub na tylnej ścianie? Niektórzy mówią o tej możliwości, ale nie zalecamy podejmowania ryzyka. Lepiej jest zabrać ciężarówkę do pracy i prawidłowo przetransportować „myjkę” – stojąc pionowo. W korpusie ustaw maszynę bokiem w kierunku jazdy, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia wewnętrznego. I pamiętaj o zamocowaniu go specjalnymi paskami, aby maszyna nie „skakała” i nie stykała się z innymi przedmiotami.

Po przetransportowaniu pralki

Tutaj wszystko jest proste. Po dostarczeniu maszyny do miejsca docelowego usuń opakowanie, odkręć śruby transportowe. Nawiasem mówiąc, nadal mogą się przydać, dlatego zalecamy przymocowanie ich bezpośrednio z tyłu urządzenia, aby nie zgubić. Sprawdź, czy sprzęt stoi na płaskiej powierzchni. Gotowe. Teraz możesz podłączyć urządzenie do komunikacji i sprawdzić jego wydajność.

Jeśli masz wątpliwości, czy możesz samodzielnie poradzić sobie ze wszystkimi etapami transportu, lub po prostu nie chcesz tracić na to czasu i wysiłku, z przyjemnością zajmiemy się sobą. Od wielu lat profesjonalnie organizujemy przeprowadzki i wiemy dokładnie, jak szybko i bez uszkodzeń przewieźć dowolne mienie, w tym sprzęt AGD. Po prostu zostaw prośbę, oddzwonimy i porozmawiamy o warunkach współpracy i kosztach usług.